• Inauguracja nowego roku szkolnego, wspólne spotkanie na dużej sali, poczet flagowy, hymn państwowy, wspólna modlitwa, prezentacja organizacji nowego roku szkolnego, zaproszeni goście – Konsul Tomasz Orczyk, Prezes Fundacji Polonia International Andrzej Pakulski , spotkania w klasach z rodzicami, pierwsze zajecia – 2 i 5 wrzesień 2015.
 • Wycieczka autokarowa do Lommel (cmentarz polskich żołnierzy) organizowana przez Ambasadę RP w Brukseli 27 wrzesień 2015.
 • „Dwa jezyki, dwie szanse” – 10 październik 2015, konferencja o dwujęzycznosci organizowana w naszej szkole przez Ambasadę RP w Brukseli i Brukselski Klub Polek
 • Udział w konkursie „Ksiazki naszych marzeń” organizowanego przez MEN - 10 listopad 2015.
 • Sztuka teatralna – „Ich czworo” – Gabrieli Zapolskiej – zaproszenie przez Centrum Plus Magabel
 • Konferencja metodyczna organizowana przez ORPEG 21 - 22 listopad 2015 w bibliotece szkoły przy Ambasadzie Polskiej w Brukseli.
 • Mikołajki dla obu sekcji 5 i 9 grudzień 2015 – wizyta Świętego Mikołaja z paczkami przygotowanymi przez Radę Rodziców
 • Małopolskie Kolędowanie 12 grudzień 2015 – Koncert kolęd w wykonaniu zespołu z Krakowa, wspólne śpiewy współorganizowane z Przedstawicielstwem Małopolskim w Brukseli.
 • Zebranie Rady Rodziców – 15 grudnia 2015 podsumowanie pracy, informacje o funkcjonowaniu szkoły, wybory władz, przygotowanie balu karnawałowego.
 • Jasełka „Pójdźmy wszyscy do stajenki” - 24 styczeń 2016,  wystawione na dwóch mszach o godzinie 12 i 17 w polskim kościele Św. Elżbiety na Schaerbeek w Brukseli.
 • Karnawał 27 i 30 styczeń 2016, oddzielnie dla sekcji środowej i sobotniej w dwóch grupach wiekowych w każdej sekcji. Ogromne zaangażowanie Rady Rodziców i nauczycieli.
 • Egzaminy za pierwsze półrocze we wszystkich klasach, spotkania klasowe z rodzicami, przekazanie wyników nauczania.
 • Akcja charytatywna – Pomoc chorej Kindze Tosik z Łodzi – styczeń 2016. Zebrano 690 euro, które przekazano na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”.
 • Posiedzenie Rady Pedagogicznej podsumowującej pierwsze półrocze – 06 luty 2016.
 • Międzynarodowy Konkurs Literacki "Pamięć i tożsamość" – kwiecień 2016. I nagroda – Wiktoria  Prokopczuk IG oraz wyróżnienie Brigitte Cybulska IG.
 • Zebranie Rady Rodziców 24 maja 2016 roku, przygotowanie Festynu 2016.
 • Dzień Matki w naszej szkole – 25 i 28 maja 2016 – spotkania w klasach, występy, laurki, upominki.
 • Pierwsza Komunia Święta uczniów klas trzecich w kościele Św. Elżbiety – 29 maja 2016.
 • Egzaminy za zakończenie roku szkolnego.
 • Festyn Szkolny – 12 czerwiec 2016 - Promocja polskiej szkoły, prezentacja  występów artystycznych  przygotowanych przez uczniów, popisy przed rodzicami, wspólna zabawa, miłe spędzenie czasu w polskim środowisku oraz zdobycie środków ze sprzedaży zgromadzonych i przygotowanych na stoiskach produktów.  Rada Rodziców dzieli się zadaniami (zakupy, przygotowanie stoisk, obsługa, zabezpieczenie porządku, sprzątanie). Rada Pedagogiczna zajmuje się przygotowaniem programu artystycznego, przygotowaniem wyrobów wykonanych przez uczniów (np. bransoletki, ramki na zdjęcia..), organizuje się Tombolę (uczniowie przynoszą drobne fanty, by nie było pustych losów), sprawuje się dyżur przy stoiskach i odpowiada za bezpieczeństwo uczniow. Dobry nastrój i odbior gwarantuje aparatura nagłaśniająca, która musimy wypożyczyć ze szkoły belgijskiej. W naszej uroczystości bierze udział delegacja  z komendy dzielnicowej, ktorą to jesteśmy zobowiązani poinformować, że organizujemy takie wydarzenie.
 • Wiem, ze zdrowo jem - 11 i 12 czerwiec, spotkanie organizowane przez Chrześcijanska Kasę Chorych.
 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego, spotkanie na dużej sali z udziałem JE Ambasadora RP w Brukseli Artura Harazima, podsumowanie pracy, wręczanie dyplomów i nagród, rozdanie świadectw w klasach dnia 22 czerwca dla sekcji środowej i 25 czerwca dla sekcji sobotniej.
 • Posiedzenie Rady Pedagogicznej podsumowującej rok szkolny 2015/2016 dnia 25 czerwca po uroczystości zakończenia roku i rozdania świadectw.

 

___________________________________________________

 

POLSKIE CENTRUM KSZTAŁCENIA IM. JANA PAWŁA II W BRUKSELI JEST LAUREATEM MIEDZYNARODOWEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ ORPEG ORAZ KOMITET GŁÓWNY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO W WARSZAWIE W ROKU 2013.

___________________________________________________

 
PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW INSTYTUTU ROZWOJU JĘZYKA POLSKIEGO IM. ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO ZE ŚRODKÓW MINISTRA EDUKACJI I NAUKI W RAMACH KONKURSU „WSPIERANIE EDUKACJI POLONIJNEJ I POLSKIEJ POZA GRANICAMI POLSKI”.

 

Adres budynków szkolnych

Informacje administracyjeAdres budynków szkolnychGo to top